Závislost na alkoholu z pohledu internisty: JÁTRA v hlavní roli

Vyprodáno
ANOTACE

Seminář je rozdělen na dvě poloviny. První polovina položí teoretické základy k tématu semináře. Druhá polovina na teoretické základy postaví stavbu tvořenou praktickými znalostmi a zkušenostmi z bohaté psychiatrické praxe, doplněné praktickými příklady. Více k anotaci bude do konce února uvedeno níže pod obrázkem.

LEKTOŘI:

MUDr. Jitka Vaculová (Interní gastroenterologická klinika FN Brno - Bohunice)

Bc. PharmDr. Ivana Minarčíková, Ph.D. (HTA a Market Access)

Datum: 5. 4. 2022

Čas konání: 18.00 - 20.00

Místo: ONLINE

Celoživotní vzdělávání: 5 bodů pro lékárníky do systému CV (kurz 22350), podmínkou je minimálně 75% účast na semináři.

ID člena ČLnK prosím uveďte v závěru objednávání do Doplňujících informací

350,00 Kč

ANOTACE

Seminář je rozdělen na dvě poloviny. První polovina položí teoretické základy k tématu semináře. Druhá polovina na teoretické základy postaví stavbu tvořenou praktickými znalostmi a zkušenostmi, doplněné praktickými příklady.

V první teoretické části semináře budou položeny základy. V úvodu bude seminář hovořit o pití alkoholu a somatickém poškození. Následně se zaměří na játra a jejich fyziologii, představí zdravotní stavy souvisejících s alkoholickým poškozením jater a ukáže jejich vzájemnou provázanost. Teoretickou část semináře ukončí přehled potenciální farmakoterapie.

Ve druhé části semináře z reálné praxe bude z pohledu internisty pohovořeno o diagnózách, příznacích a projevech stavů, které mohou být důsledkem pití alkoholu (např. akutní a chronické selhání jater, cirhóza jater, portální hypertenze, jícnové varixy, ascites, splenomegalie, trombocytopenie, koagulopatie, malnutrice, chronická pankreatitida, změny laboratorních hodnot, jaterní encefalopatie, transplantace jater). Dále seminář uvede, jaké terapeutické postupy a jaká léčiva se v uvedených zdravotních stavech indikují.

Budou prezentována kazuistická sdělení.